Folytatódik a felfelé vezető út, sima győzelem hazai pályán: Ajax – Heerenveen 4:1

Zsinórban második győzelmét aratta az Ajax, mely hét közben a Volendam ellen szakította meg hosszú nyeretlenségi szériáját. Az amszterdamiak most a Heerenveen ellen nyertek, ezúttal már négy lőtt góllal.

Zsinórban második bajnokiján is nyerni tudott vasárnap délután az Ajax, ezúttal a Heerenveen ellen. A vezetést Steven Bergwijn szerezte meg a 25. percben. Nem sokkal később Brobbey is beköszönt, a félidő hajrájában a vendégek azonban szépíteni tudtak Luuk Brouwers révén.

A folytatásban sokáig nem született gól, egészen Chuba Akpom pályára lépéséig. Az angol csatár ugyanis a 84. és a 92. percben is betalált, kialakítva ezzel a 4-1-s végeredményt.

Győzelmével a 11. helyre zárkózott fel az Ajax, amennyiben pedig hozzák elmaradt meccsüket is, úgy a legjobb nyolcba kerülnek már.