Végre kinyílt a gólzsák: Elche-Barcelona 0:4!

Az FC Barcelona 4-0-ra nyerni tudott a sereghajtó Elche vendégeként szombaton este. Lewandowski duplázni tudott, de beköszönt a másik két támadó, Ansu Fati és Ferrán Torres is. Lehetőséget kapott a hajrában Pablo Torres és debütálhatott a 19 esztendős Áleix Garrido is. Olvasóink ezúttal is pontozták a mérkőzés főszereplőit. Kéthetes válogatott szünetet követően folytatódott a spanyol […]

Kéthetes válogatott szünetet követően folytatódott a spanyol bajnoki versenyfutás. A Barcelona az élvonaltól már szinte biztosan búcsúzó Elche csapatához látogatott szombat este. Xavinak több hiányzóval is meg kellett küzdenie. A sérültekhez csatlakozott az elmúlt időszakban Frenkie de Jong és Christensen is, mindeközben pedig Raphinha eltiltását töltötte, így vele sem számolhatott a tréner. A kezdő így a következőképpen alakult: ter Stegen állt a kapuban, a védelmet Koundé, Araújo, Marcos Alonso és Jordi Alba alkotta. A középpályán először láthatták a szurkolók a védekező középpályás posztján Eric Garcíát, mellette Sergi Roberto és Gavi szerepelt. A támadósor pedig ezen az estén Ferrán Torres, Lewandowski és Ansu Fati hármasából állt.

Meglepetésre egészen bátran kezdtek a hazaiak, több szögletig is eljutottak, ezekből azonban igazán veszélyeztetni nem tudtak. Nem úgy a Barcelona, mely a 20. percben egy beívelést követően megszerezte a vezetést. Jordi Alba lőtte be a tizenhatoson belülre a labdát, Araújo megnyerte a fejpárbajt, Lewandowski elé bólintotta a játékszert, aki, bár nem tudta tisztán meglőni a labdát, de az így is kikötött a kapuban. 0-1! Hosszú gólcsendet tört meg a lengyel a bajnokságban. A 43. percben könnyen duplázhatott volna a Barça kilencese, de fejjel nem tudta eltalálni a kaput. A 45. percben újabb ziccerig jutottak a katalánok, ezúttal Jules Koundé próbálkozhatott, lövését a gólvonalon blokkolta az Elche egyik védője. Maradt tehát a szünetig az 1-0.

A második félidőben megpróbált egyenlíteni az Elche, túl nagy területet hagytak hátul a hazaiak, amit a Barcelona az 56. percben egy kontrával meg is bosszult. Ansu Fati tört kapura, egészen a tizenhatos előteréig vitte a labdát, majd egy kiváló lapos lövéssel bevette Edgar Badia portáját. 0-2! A 66. percben pedig minden kérdés eldőlt. Gavi szerzett labdát a hazaiak kapujánál, a fiatal középpályás megjátszotta Lewandowskit, a lengyel pedig egy lövőcsellel előbb megtréfálta a kapust, majd beverte a ziccert. 0-3! Húsz perccel a rendes játékidő vége előtt Lewandowski ezúttal előkészítőként jeleskedett. A csatár óriási labdával szolgálta ki Ferrán Torrest, aki a kapu előterébe érve egy pazar tekeréssel mattolta Badiát, beállítva a végeredményt. 0-4! Az utolsó percekben első ízben kapott lehetőséget a nagy csapatban a rendkívül tehetséges 19 esztendős középpályás, Áleix Garrido.

Újabb fontos három ponttal lett gazdagabb Xavi csapata, megőrizve a 12 pontos előnyt. A katalánok szerdán a Real Madridot fogadják majd a Camp Nou-ban, a Spanyol Kupa elődöntőjének visszavágóján.

A mérkőzés legjobbja: Robert Lewandowski (78,9%)