A végén, de még nem túl későn ébredtek álmukból: Barcelona – Celta Vigo 3:2

Meseszerű feltámadást produkált szombaton este a Barcelona, mely kétgólos hátrányból állt fel egy jól játszó Celta Vigo ellen.

Óriási feltámadásnak lehetettünk szemtanúi szombaton este, a Barcelona ugyanis kétgólos hátrányból állt fel, és nyert végül 3-2-re egy remekül játszó Celta Vigo ellen.

Nem indult jól az összecsapás a hazaiaknak, mivel sokkal jobban indított a Celta. A vendégek több lehetőséget is kidolgoztak, mely végül a 19. percben gólt is eredményezett. Jorgen Larsen vette be ter Stegen kapuját. A félidő további részében sem talált magára a Barça, mely elveszítette Frenkie de Jongot is egy sérülés következtében.

A második játékrészben sem nagyon találta a ritmust Xavi csapata, a Celta továbbra is kontrákra rendezkedett be, előnye tudatában pedig végképp nyugodtan cselekedhetett így. A 76. percben az ember azt gondolhatta, hogy eldőlt a mérkőzés. A csereként pályára lépő Anastasios Douvikas ugyanis megduplázta a vendégek előnyét. Parádés labdakihozatalt mutatott be a gól előtt a Celta, tökéletesen és pontos kontratámadásból szerezte meg Benitez csapata a másodikat.

A mérkőzés azonban a hármas sípszóig tart. A 81. percben Lewandowski remek megoldásának köszönhetően feljött egyre a Barcelona. João Félixet először hagyták picit üresen, a portugál pedig egy remek labdával kínálta meg Lewandowskit. A találat után a Barcelona még nagyobb hittel ment az egyenlítésért, a 85. percben pedig a másik portugál, Cancelo passzából ismét Lewandowski köszönt be, ezzel már 2-2 állt az eredményjelzőn. Újabb négy perccel később pedig már a katalánoknál volt az előny. Gavi fantasztikus labdát varázsolt a védők között berobbanó Cancelo lábára, aki külsővel vette be Villar kapuját. Óriási fordítást produkált Xavi csapata, mindössze nyolc perc leforgása alatt. Az utolsó puskaporát Mingueza kísérletével lőtte el a Celta, mely kevéssel de célt tévesztett.

A Barça ezzel a győzelemmel és a Real Madrid vereségével átvette a vezetést a bajnoki ponttáblázaton, mögöttük következik a másik katalán csapat, a Girona, illetve a Real Madrid. Folytatás kedden a Mallorca ellen, idegenben.

A mérkőzés legjobbja: Marc-André ter Stegen (57,1%)