Büntetőkkel ott a döntőben: Betis-Barcelona 2-2!

A Barcelona, bár kétszer is előnyhöz jutott, végül csak büntetőkkel tudott túljutni a Real Betisen. Ter Stegen két büntetőt is megfogott, miközben társai mind a négyet értékesítették. Ansu Fati óriási gólt lőtt, két találatot is érvénytelenítettek a Barça oldalán les miatt, egyszóval eseménydús elődöntőn vagyunk túl. A döntőben a Real Madrid lesz majd Xaviék ellenfele. […]

A Barcelona, bár kétszer is előnyhöz jutott, végül csak büntetőkkel tudott túljutni a Real Betisen. Ter Stegen két büntetőt is megfogott, miközben társai mind a négyet értékesítették. Ansu Fati óriási gólt lőtt, két találatot is érvénytelenítettek a Barça oldalán les miatt, egyszóval eseménydús elődöntőn vagyunk túl. A döntőben a Real Madrid lesz majd Xaviék ellenfele. Olvasóink ezúttal is pontozták a meccs főszereplőinek teljesítményét.

Némileg változtatott az Atlético elleni kezdőcsapatához képest Xavi Hernández, így például a védelem jobboldalán ezúttal Sergi Roberto kezdett, a középpályáról pedig Busquets kikerült, helyette ismét ott volt Raphinha. Araújo játéka kérdéses volt néhány órával a mérkőzés előtt, de végül vállalni tudta a játékot az uruguayi védő.

A Barcelona az elejétől kezdve magához ragadta a kezdeményezést, aminek köszönhetően a 22. percben meg is szerezték a vezetést Xavi fiai. Raphinha beadására Pedri érkezett remekül és vette be Claudio Bravo portáját. A gólt azonban les miatt érvénytelenített, Raphinha cipőjének orra a kikockázott felvételek tanúsága szerint ugyanis néhány milliméterrel előrébb volt védőjénél. Voltak persze helyzetei a Betisnek is, főként kontrából, a legnagyobb viszont egy felelőtlenül elszórt Koundé hazaadásból jött, amire lecsapott Borja Iglesias, eltolta a kifutó ter Stegen mellett, mire azonban lőni tudott volna, Araújo odaért és ellőtte előle a labdát. A 30. percben egy szögletet követően veszélyeztettek a zöld-fehérek, ter Stegen azonban bravúrral hárítani tudott. A 40. percben ezúttal a Barcelona kontrázott, Dembélé hozta fel a labdát, jól játszotta meg Lewandowskit, a lengyel első lövését még blokkolni tudta Luiz Felipe, az ismétlés azonban már kikötött a kapuban. 0-1! A 45. percben egyenlíthetett volna a Betis. Luiz Henrique próbálkozott meg egy kapáslövéssel, amit újfent bravúrral védett ter Stegen.

A második félidőben tovább támadott az egyenlítő találatért a Betis. A 77. percben Luiz Henrique kavargatott a tizenhatoson belül, majd jól látta meg a szélen érkező Fekirt, aki kapásból kilőtte a rövidet. Ezúttal már ter Stegen sem tudott segíteni. 1-1! Négy perccel később ismét túl korán örült a Barcelona. Ferrán Torres passzát ugyanis Lewandowski vágta be, ám a szélső lesen kapta a labdát, így ezt a találatot is érvénytelenítették. Ezt követően megnyerhette volna a meccset mindkét csapat, előbb Juan Miranda próbálkozását hárította ter Stegen, majd Ansu Fati külsős próbálkozását Bravo szedte le. Maradt tehát a döntetlen a rendes játékidő hátralévő perceire, következett a hosszabbítás!

A ráadás harmadik percében ismét előnyhöz jutott a Barça. Egy szabadrúgás után kifejelt labdára csapott le a tizenhatos előterében Ansu Fati, a szélső ballal, a gyengébbik lábával lőtt óriási gólt. 1-2! Sokáig azonban most sem örülhettek az előnynek Xaviék. A 101. percben Luiz Henrique passzolta erőből középre a labdát, ahol a csereként beszálló Loren Morón átvétel után sarokkal lőtt remek gólt Araújo szorításában. 2-2! A 117. percben ismét Ferrán Torres passzolt jól, Ansu Fati sarokkal próbálta bevenni Bravo kapuját, de a chilei védeni tudott. Több gól nem esett már, következhettek a büntetők.

A Barça mind a négy büntetőjét értékesítette, Lewandowski, Fati, Kessié és Pedri sorrendben, ellenben ter Stegen két Betis-játékos lövését is védeni tudta, így a Barcelona mérkőzik majd meg vasárnap este nyolc órakor a Real Madriddal, a Szuperkupa döntőjében.

A mérkőzés legjobbja: Marc-André ter Stegen (75%)