Pedri ismét döntőnek bizonyult: Villarreal-Barcelona 0:1!

Az FC Barcelona Pedri góljával 1-0-ra nyert a Villarreal ellen az Estadio de la Ceramicában, mely egy hagyományosan nehéz terepnek számít. A hazaiak a második félidőben jól erősítettek, több helyzetet is kidolgoztak, egyikből be is találtak, de les miatt érvénytelenítették. Xaviék előnye így ideiglenesen 11 pontra nőtt a Real Madriddal szemben. Olvasóink ezúttal is pontozták […]

Az FC Barcelona Pedri góljával 1-0-ra nyert a Villarreal ellen az Estadio de la Ceramicában, mely egy hagyományosan nehéz terepnek számít. A hazaiak a második félidőben jól erősítettek, több helyzetet is kidolgoztak, egyikből be is találtak, de les miatt érvénytelenítették. Xaviék előnye így ideiglenesen 11 pontra nőtt a Real Madriddal szemben. Olvasóink ezúttal is pontozták a meccs főszereplőinek teljesítményét.

A kezdőcsapatoknál Xavi folytatta a korábban megkezdetett utat: ezúttal is négy középpályással küldte pályára csapatát, annyi változás történt mindösszesen a Sevilla elleni tizenegyhez képest, hogy a védelemben Jordi Albát Baldé váltotta, illetve a sérült Busquets helyét Kessié vette át.

Jól kezdte a mérkőzést a Barça, mely már a 3. percben előnybe kerülhetett volna. Pedri indította remek ütemben Lewandowskit, aki kapura tört, lövésébe azonban bele tudott még vetődni a sárgák veterán kapusa, Pepe Reina. Komoly ziccert puskázott el a lengyel. A 18. percben aztán fordított szereposztásban már senki nem tudta megmenteni a hazaiakat a bekapott góltól. Pedri és Lewandowski pazar egyérintőzéséből végül a fiatal középpályás lőtt higgadtan a kapuba. 0-1! Nem sokkal később újabb helyzet adódott Lewandowski előtt. Frenkie de Jong emelte pazarul be a védelem mögé a labdát, amit a lengyel ismét kapura tűzött, a lövés azonban túlságosan középre ment, így védeni tudott Reina. A hosszabbításban Morales révén egyenlítési lehetőség adódott a Villarreal előtt, a támadó a rövid sarkot vette célba, lövése azonban végül az oldalhálót találta el. Óriási ziccert puskázott el a hazai együttes.

A második félidőben a Barça próbálta megszerezni a második gólt, ezzel lezárva a meccset, de nem jött össze semmi. Lewandowski és Raphinha is hibázott a kapu előtt. Az idő előrehaladtával egyre támadóbbá alakította csapatát a Quique Setién. Érkezett Trigueros, Nino és Mojica is a hajrára. A 90. percben, hasonlóan az első félidőhöz, ismét komoly ziccerig jutott a Villarreal, ezúttal Samuel Chukwueze, aki élt is a lehetőséggel és elgurította ter Stegen mellett, pechére azonban les miatt érvénytelenítették a találatot. Az állás a hosszabbításban már nem változott, a Barcelona pedig így egy újabb nehéz terepet pipálhat ki, mellyel 11 pontos előnyt építettek ki az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Real Madriddal szemben.

A mérkőzés legjobbja: Ronald Araújo (70,8%)