Lamine Yamal a legfiatalabb debütáló lett: Barcelona-Betis 4:0!

A Rayo Vallencano elleni hétközi kisiklást tetszetős játékkal feledtette a Barcelona szombat este. A katalánok a Real Betist győzték le hazai pályán 4-0-ra. Christensen első gólját szerezte a Barcelona színeiben, de beköszönt Lewandowski és Raphinha is. A találkozó utolsó perceiben pedig debütált a La Masia jelenlegi legfényesebb csillaga, a 15 éves tehetség, Lamine Yamal is. […]

A Rayo Vallencano elleni hétközi kisiklást tetszetős játékkal feledtette a Barcelona szombat este. A katalánok a Real Betist győzték le hazai pályán 4-0-ra. Christensen első gólját szerezte a Barcelona színeiben, de beköszönt Lewandowski és Raphinha is. A találkozó utolsó perceiben pedig debütált a La Masia jelenlegi legfényesebb csillaga, a 15 éves tehetség, Lamine Yamal is. Olvasóink ezúttal is értékelték a főszereplők teljesítményét.

Újabb fontos játékos tért vissza sérülésből a Betis elleni mérkőzésen, ezúttal Andreas Christensen kapta meg az orvosoktól a játékengedélyt. Xavi rögtön be is rakta a kezdőbe, rajta kívül a szokásos névsorral készült a katalán tréner: ter Stegen – Koundé, Araújo, Christensen, Baldé – de Jong, Busquets, Pedri – Raphinha, Lewandowski és Gavi.

A Barcelona az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést, nyoma nem volt a néhány nappal korábbi játéknak. A 14. percben pedig a fölény góllá is érett. Raphinha adta be szélről kiválóan a labdát, amit Christensen erővel lefejelt a földre, Rui Silva tehetetlen volt. Ez volt a dán védő első gólja a Barcelona színeiben. 1-0! A folytatásban sem vette le lábát a gázpedálról a csapat. Ehhez jó táptalajt biztosított a csereként beállt Edgar González ámokfutása, aki néhány perc leforgása alatt összeszedett két sárgát, és mehetett is zuhanyozni. A 33. perctől így emberhátrányban kellett játszania a sevillaiaknak. A kiállítás után röviddel pedig tovább sokasodtak a vendégek problémái. Koundé kapott labdát a szélen, kiválóan centerezett, Lewandowski pedig kapásból, egy finom lövéssel szerzett gólt. 2-0! A 39. percben aztán Busquets ragadta kezébe a varázspálcát, fantasztikus labdával lepve meg a védők mögé beinduló Raphinhát, a brazil elhúzta a kapus mellett, majd begurította. A videóbíró még kielemezte a találatot, de nem volt szó lesről, így érvényes találat született. 3-0! Ezzel zárult az első félidő.

A második játékrész egy Betis-helyzettel indult, az egykori Barcelona-nevelés, Juan Miranda lövését azonban védeni tudta ter Stegen. Röviddel ezután Lewandowski duplázhatott volna, Pedri adott kiváló passzt a lengyelnek, aki a kapufát lőtte telibe. A 69. percben egy szöglet után Araújo előtt adódott lehetőség, de ez is kimaradt, az uruguayi fejese ugyanis kapu fölé szállt. A 73. percben újabb nagy visszatérőt ünnepelhetett a Camp Nou publikuma, Ousmane Dembélé ugyanis jó két hónap kihagyást követően most először léphetett ismét pályára. Az utolsó tíz percen belül voltunk már, amikor a a csereként beálló legenda, Joaquín sérülése miatt kilenc emberre fogyatkozó Betis megkapta a kegyelemdöfést is. Ansu Fati verte meg egy az egyben William Carvalhót, a lövésébe pedig rosszul ért bele Guido Rodriguez, ami így a hálóban landolt. Az argentin mentségére szóljon, ha nem ő, akkor a mögötte érkező Lewandowski fejezte volna jó eséllyel a támadást. 4-0! A gól után aztán történelmi pillanatnak lehettünk szemtanúi. Gavit ugyanis a hetek óta az első csapattal edző tini, a mindössze 15 esztendős Lamine Yamal váltotta, aki óriási tapsot kapott a nézőktől. A szélső 15 évesen és 290 naposan a legfiatalabb Barça-debütáns lett, megelőzve Ansu Fatit. Ki is használta ezt a néhány percet, egy eladott labdára lecsapott, amit hárítani tudott a kapus, illetve egy csodálatos löbbölt labdával lepte meg a védők mögé beinduló Dembélét. Az eredmény már nem változott, a Barcelona tehát egy fölényes győzelemmel feledtette a Rayo elleni kisiklást.

A MÉRKŐZÉS LEGJOBBJA: RAPHINHA (80%)