Sikerült felállniuk a padlóról: Barcelona-Villarreal 3-0

Az FC Barcelona kiváló első félidei játékának köszönhetően 3-0-ra nyerni tudott a hétközi bajnoki fordulóban, a Villarreal ellen. Lewandowski duplázott, így a lengyel klasszis már tizenegy gólt számlál az idei bajnoki idényben. Rajta kívül még Ansu Fati talált be. Olvasóink ezúttal is pontozták a főszereplők teljesítményét. A liga két legjobb védelme csapott össze csütörtökön este […]

A liga két legjobb védelme csapott össze csütörtökön este a Camp Nou-ban, a Barcelona fogadta a Villarrealt együttesét. A katalánok nehéz napokon vannak túl. Kikaptak a Real Madridtól, amellyel véget ért a bajnoki idényben meglévő veretlenségi sorozatuk, ezt megelőzően pedig az Interrel játszottak döntetlent idegenben, amivel ha matematikailag nem is, de gyakorlatilag kiestek a Bajnokok Ligája csoportköréből, zsinórban másodjára. Ezek után kellett Xavinak összekanalaznia a társaságot, a kezdőben pedig több helyen is belenyúlt a tréner. Kezdett Marcos Alonso, Jordi Alba, Ferrán Torres, Frenkie de Jong és Ansu Fati is.

A Barcelona rögtön magához ragadta a kezdeményezést, a vezető találatra azonban mégis fél órát kellett várni. Pedri ugratta ki csodálatosan a védők mögé induló Jordi Albát, aki remekül látta meg a középen lévő Lewandowskit, a lengyel a labdaátvétellel máris elfektette két védőjét, majd fordulásból lőtt gólt Rulli kapujába. 1-0! Emery csapata még fel sem ocsúdott az első találatból, rögtön kapták a másodikat. A 34. percben Pedri szerzett labdát a középkör környékén, amivel Gavi indult meg, Parejo megpróbálta két kézzel lerántani, sikertelenül. Az ifjú középpályás jól tálalt a szélen futó Lewandowski elé, aki tizenhat méterről tekert nagy gólt, Rulli csak beleérni tudott. 2-0! A Villarreal problémái azonban újabb négy perc múlva tovább sokasodtak. Ferrán Torres indult meg befelé a labdával, átcselezte magát a védőkön, majd jól látta meg a középen helyezkedő Ansu Fatit, aki először még a kapufát találta el közelről, a kipattanót azonban sarokkal bekotorta, megszerezve ezzel a katalánok harmadik találatát, egyben beállítva a 3-0-ás végeredményt.

A mérkőzés legjobbja: Frenkie de Jong (66,7%)