Távolodó bajnoki álmok: Ajax-Feyenoord 2:3!

Fájdalmas 3-2-es vereséget szenvedett hazai pályán az AFC Ajax, mely a listavezető Feyenoord gárdját fogadta vasárnap délután. Az amszterdamiak így elszenvedték első vereségüket a bajnokságban John Heitingával a kispadon. A hazaiak korán hátrányba kerültek, az 5. percben Santiago Gimenez vette be Rulli kapuját. A 17. percben azonban már 1-1 állt az eredményjelzőn, Edson Álvarez szerzett […]

Fájdalmas 3-2-es vereséget szenvedett hazai pályán az AFC Ajax, mely a listavezető Feyenoord gárdját fogadta vasárnap délután. Az amszterdamiak így elszenvedték első vereségüket a bajnokságban John Heitingával a kispadon.

A hazaiak korán hátrányba kerültek, az 5. percben Santiago Gimenez vette be Rulli kapuját. A 17. percben azonban már 1-1 állt az eredményjelzőn, Edson Álvarez szerzett gólt. A játékrész hajrájában pedig már az Ajaxnál volt az előny. Dusan Tadić juttatta előnyhöz a hazaiakat.

A második félidőben aztán jött a feketeleves. Az 52. percben Szymanski révén először egyenlített a Feyenoord, a 86. percben pedig Lutsharel Geertruida is beköszönt, ezzel eldöntve a három pont sorsát. Nem lesz tehát pontegyenlőség, helyette hat pontra hízott az élen a rotterdamiak előnye, amivel komoly lépést tettek a bajnoki cím felé. Nincs mit tenni, menni kell tovább, nyerni a meccseket, és bízni a Feyenoord pontvesztéseiben…