Győzelem egy nehéz terepen: Sevilla-Barça 0-3!

Szombaton este tovább folytatta győzelmi sorozatát a Barcelona. Xavi csapata nehéz kezdés után végül simán, 3-0-ra nyert a Ramón Sánchez Pizjuánban, a szebb napokat is megélt Sevilla vendégeként. Nem indult jól az összecsapás a katalánok számára. Lopetegui csapata ugyanis rendkívül magasan megkezdte már a letámadást, ami meggátolta a katalánokat abban, hogy megnyugtassák a labdát, és […]

Szombaton este tovább folytatta győzelmi sorozatát a Barcelona. Xavi csapata nehéz kezdés után végül simán, 3-0-ra nyert a Ramón Sánchez Pizjuánban, a szebb napokat is megélt Sevilla vendégeként.

Nem indult jól az összecsapás a katalánok számára. Lopetegui csapata ugyanis rendkívül magasan megkezdte már a letámadást, ami meggátolta a katalánokat abban, hogy megnyugtassák a labdát, és kezükbe vegyék az irányítást. Rendkívül pontatlan és csapkodó volt a játék, a Sevilla pedig bátran támadott, ami több helyzetet is eredményezett, ter Stegen azonban állta a sarat, megúszta kapott gól nélkül a Barcelona az első negyedórát, ahol egy érdekes bírói ítélet is borzolta a kedélyeket. A hetedik percben Lewandowski kapott labdát, beindult a tizenhatoson belülre, ahol löktek rajta és fel is rúgták, Mateu Lahoz sípja néma maradt. Egyértelmű büntető maradt el. A fordulópont a 21. percben következett el. Gavi szerzett labdát a Barcelona térfelén, Busquets felpasszolta Dembélének a labdát, aki rávezethette a rendezetlen védelemre, a tizenhatoshoz érve letette balján futó Lewandowskinak, aki megpróbálta átemelni a labdát, ezt Fernando még menteni tudta, a labda azonban így pont Raphinha elé került, aki közelről fejelt a kapuba. 0-1! Jókora gyomros a Sevillának, hiába támadtak folyamatosan, az ellenfél szerzett mégis vezetést, ez pedig utólag kijelenthető, megpecsételte a mérkőzést. Jött ugyanis a 36. perc, Koundé hozta szélről befelé a labdát, jól vette észre a bemozgó Lewandowskit, akire felívelt a labdát, a lengyel pedig gyönyörűen mellre véve azt, végül estében vette be Bono kapuját. Klasszis passz, klasszis befejezés. 0-2! A félidő hátralévő részében többnyire már a katalánok támadtak, akik több gólt is szerezhettek volna, a kapu előtt azonban rendre rossz döntéseket hoztak.

A második félidő elején aztán a Sevilla megkapta a kegyelemdöfést. Egy kis szöglet után Dembélé passzolt Raphinhának, a brazil beívelte a tizenhatos sarkáról a labdát a túloldalra, ahol jól lépett ki Koundé, a francia védő középre fejelt, ahol érkezett Eric García és közelről bekotorta a labdát a kapuba. 0-3! A 62. percben könnyen négyre növelhette volna előnyét a Barça. A csereként beálló Sergi Roberto centerezett kiválóan, Lewandowski repült a labda felé, lövését azonban Bono hárítani tudta. A 73. percben ismét a lengyel került helyzetbe, ezúttal Raphinha adott kiváló indítást neki, ezúttal is átemeléssel próbálkozott, a kapus fogni tudta a labdát. Az eredmény végül nem változott már, a Barcelona tehát az Anoeta után egy újabb nehéz terepet pipálhatott ki.

Újabb kapott gól nélküli meccs, Xavi csapata idén négy összecsapáson csupán egyszer kapitulált, ennél jobb mérleggel csak a Villarreal büszkélkedhet, ott Rulli hálója még érintetlen. Folytatás jövő héten szerdán, már a Bajnokok Ligájában, a Viktoria Plzeň ellen.

Sevilla FC–FC Barcelona 0–3 (0–2)

Sevilla, Ramón Sánchez-Pizjuán Stadion. Vezette: Antonio Mateu Lahoz

SEVILLA FC: Bono – Montiel (Suso, 65.), Gudelj (Carmona, a szünetben), Nianzou, Acuna – Joan Jordán (Delaney, a szünetben), Fernando, Rakitic – Lamela, en-Nesziri (Dolberg, 57.), Isco (Papu Gómez, 70.). Vezetőedző: Julen Lopetegui

FC BARCELONA: Ter Stegen – Koundé, Araújo, Eric García (Sergi Roberto, 56.), Balde (Jordi Alba, 64.) – Gavi, Busquets, Pedri (F. de Jong, 63.) – Raphinha, Lewandowski (Ansu Fati, 74.), O. Dembélé (Ferran Torres, 63.). Vezetőedző: Xavi

Gólszerzők: Raphinha (21.), Lewandowski (36.), Eric García (50.)