Kiütéssel hangoltak a Bayern elleni rangadóra: Barça-Plzeň 5-1!

Kiütéses győzelemmel indította a Bajnokok Ligája új idényét az FC Barcelona. A katalánok hazai pályán 5-1-re győztek a cseh Viktoria Plzeň csapata ellen, ezzel pedig a csoport élén áll Xavi csapata. Már az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a Barcelona, a cseh csapat jószerivel a felezőn sem tudott átjönni, mi több, a labdát […]

Kiütéses győzelemmel indította a Bajnokok Ligája új idényét az FC Barcelona. A katalánok hazai pályán 5-1-re győztek a cseh Viktoria Plzeň csapata ellen, ezzel pedig a csoport élén áll Xavi csapata.

Már az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a Barcelona, a cseh csapat jószerivel a felezőn sem tudott átjönni, mi több, a labdát is csak másodpercekre tudta birtokolni Bilek együttese. A vezető találat végül egy szögletet követően érkezett a 13. percben. Koundé fejelt bele a beívelt labdába, ami így tökéletes volt Kessié-nek, aki az ötös környékéről már nem hibázott. 1-0! Ez volt az elefántcsontparti középpályás első találata a Barcelona színeiben.

A gól után nem csökkent a Barça játékának intenzitása, továbbra is jöttek a helyzetek, szögletek Xavi csapatától. A 24. percben a vendégek egyik előretörésénél Christensen és a Viktoria kolumbiai szélsője, Masquera ütközött, a belga játékvezető pedig tizenegyest ítélt. Az esetet természetesen megvizsgálta a videóbíró, ahol kiderült, a támadó lekönyökölte Christensent, így az ítélet semmissé vált, sőt a támadó kapott – abszolút jogos – sárga lapot.

A 34. percben aztán már kettő volt a különbség a két csapat között. Sergi Roberto indult meg, a tizenhatos előterében letette Lewandowskinak, aki higgadtan eltekerte Stanek kapujába a labdát. 2-0! A játék képét látva meglepetésként hatott ezt követően, hogy a 44. percben szépíteni tudtak a vendégek. Sykora bólintotta a kapuba Jemelka beadását követően. 2-1! Sokáig azonban nem örülhettek a Viktoria játékosai, a hosszabbítás utolsó percében ugyanis Dembélé szerezte vissza a labdát harcosan az ellenfél tizenhatosánál, a kapu felé fordult, remekül ívelt középre, ahol Lewandowski teljesen üresen maradt, a lengyel pedig ezúttal sem hibázott, fejjel vette be a Plzeň kapuját. 3-1! Fontos gól volt a lengyelé, így nyugodtabban várhatták a srácok a második félidőt.

Amelyben aztán tovább folytatódott a brutális katalán labdabirtoklási fölény. A 65. percben ismét megvillant a Viktoria, Mosquera indult meg a szélen, Piqué mellől középre tette a labdát, amit azonban fölé vágott a középen érkező Tomas Chory. A kisebb védelmi megingásra gyorsan reagált is a Barcelona, mely két perccel később megszerezte negyedik gólját. A csereként beálló Ferrán Torres kapott labdát a tizenhatos előterében, amit jó érzékkel készített le a mögötte lendületből érkező Lewandowskinak, a lengyel pedig kapásból, belsővel, centiméterre pontosan kilőtte a hosszú sarkot, a kapus még beleért, de védeni már nem tudott. Klasszis találattal van meg a lengyel első triplája gránátvörös-kékben. 4-1!

Négy perccel később aztán Ferrán a gólpassza mellé egy gólt is szerzett, Dembélé ívelte be csodálatosan a védők mögé, ahonnan jól ugrott ki Torres, aki lepattanás nélkül lőtt gólt, Stanek tehetetlen volt. 5-1! A mérkőzés utolsó perceiben még lehetőséget kapott első Bajnokok Ligája összecsapásán a 19 éves Pablo Torre is, aki egy üzenettel a kezében lépett pályára. Az eredmény már nem változott a hátralévő percekben, a Barcelona tehát magabiztosan abszolválta első csoportmeccsét, rögtön több gólt szerezve, mint tavaly a csoportkör egésze alatt. Folytatás jövő héten, a Bayern München ellen, az Allianz Arenában. A németek az Inter ellen nyertek 2-0-ra, így a csoportot jobb gólkülönbségének köszönhetően a katalánok vezetik.

FC BARCELONA–VIKTORIA PLZEN 5–1 (3–1)

Barcelona, Camp Nou. Vezette: Visser (belga)

FC BARCELONA: Ter Stegen – Sergi Roberto (Piqué, a szünetben), Christensen, Koundé, Jordi Alba – Kessié (Pablo Torre, 81.), F. de Jong, Pedri (Gavi, 75.) – O. Dembélé (Depay, 75.), Lewandowski, Ansu Fati (Ferran Torres, 66.). Vezetőedző: Xavi

VIKTORIA PLZEŇ: Stanek – Havel, Hejda, Pernica, Jemelka (Holík, 86.) – Kalvach, Bucha – Sykora (Pilar, 79.), Vlkanova (Cermák, 78.), Mosquera (Jirka, 79.) – Chory (Bassey, 66.). Vezetőedző: Michal Bílek

Gólszerző: Kessié (13.), Lewandowski (34., 45+3., 67.), Ferran Torres (71.), ill. Sykora (44.)