A szezon egyik legjobb produkciója: Betis-Barcelona 1:2!

Nehéz terepen gyűjtötte be az újabb három pontot a Barcelona, mely 2-1-re nyerni tudott a Benito Villamarínban, a Real Betis ellen. A vezetést Raphinha szerezte meg, Lewandowski is beköszönt, végül Koundé öngólja tette izgalmassá a végjátokot, de végül nem változott már az eredmény. Olvasóink ezúttal is pontozták a meccs főszereplőinek teljesítményét. Lassan megszokottá válik, hogy […]

Lassan megszokottá válik, hogy a keményebb ellenfeleknél Xavi Hernández négy középpályással küldi csatába a csapatot, ez a sorminta a Betis ellen folytatódott. Gyakorlatilag kottára ugyanaz a csapat játszott, amit a Real Sociedad elleni kupameccsen, egy kivétellel: a sérült Dembélé helyét Raphinha vette át a jobboldalon.

Az első játékrész hajtást és egy lesgólt hozott. Mindkét csapatnak voltak ígéretes támadásai, többségében a Barcelona előtt adódtak lehetőségek. A 18. percben Raphinha adott remek passzt kötényben Pedrinek, aki elfektetett két védőt, majd a kapust is megpróbálta kicselezni, de Rui Silva lelopta a lábáról a labdát. A 31. percben Canales lőtt kapura egy szépen megkomponált kontratámadás után, lövésébe Busquets és Koundé is belevetődtek, elhárítva a veszélyt. Két perccel később Frenkie de Jong varázsolta a labdát a védők mögül kiugró Raphinha fejére, a brazil pedig be is vette a sevillaiak kapuját, pechére a védők elől indult az indítás pillanatában. Nem született tehát gól a szünetig.

A fordulás után közvetlenül Baldé elfutásával teremtett komoly veszélyt a Betis kapuja előtt. A fiatal balhátvéd az alapvonalig sprintelt, jól gurított középre, Pedri pedig egy erős lövéssel célba vette Rui Silva kapuját, a portugál azonban fantasztikusan védett. A 64. percben Gavit buktatták, Frenkie de Jong gyorsan elvégezte a szabadot, ismét Baldé verte meg a védelmet, jól centerezett, Raphinha pedig közelről szerzett, ezúttal már érvényes gólt. 0-1! Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt aztán már kettővel mentek a katalánok. Pedri végzett el egy szögletet, amibe Araújo csúsztatott bele, a labda ezt követően került Lewandowski elé, a lengyel pedig nem hibázott és közelről kilőtte a balalsó sarkot. 0-2! A 82. percben a csereként beálló Ansu Fati szerezhetett volna gólt fejjel, ezúttal is Baldé volt a generátor, a fejes azonban picit pontatlan volt. A 86. percben aztán egy szerencsétlen hazaadási kísérlet után szépíteni tudott a Betis. Koundé mellel próbálta meg ter Stegenhez juttatni a labdát, aki erre nem számított, ami így kikötött a kapuban, megszakítva ezzel egy rendkívül hosszú kapott gól nélküli szériát. 1-2! A végén mindent egy lapra feltéve jött a Betis, az egyenlítés azonban már nem jött össze. A Barcelona így egy mérkőzéssel többet játszva nyolc ponttal vezet a Real Madrid előtt. Folytatás vasárnap hazai pályán, a Sevilla ellen.

A mérkőzés legjobbja: Alejandro Baldé (36,4%)